ПАКТ ПРО УЧАСТЬ - КОДЕКС ПОВЕДІНКИ Гільдії IT Фахівців

Наші зобовʼязання

В інтересах зміцнення відкритого і дружнього середовища, ми, як учасники спільноти Гільдії IT Фахівців, зобовʼязуємось приймати участь в розбудові нашого об'єднання та спільноти навколо нього, уникаючи будь-яких образ та притискань в залежності від віку, мови, статури, особливих потреб, етнічної та гендерної приналежності, самовираження, досвіду, національності, зовнішнього вигляду, раси, сексуальної самоідентифікації та орієнтації.

Наші стандарти

Приклади поведінки, які сприяють створенню сприятливих умов:

 • Використання доброзичливої та зрозумілої мови
 • Повага до різних точок зору та досвіду
 • Ввічливе сприйняття конструктивної критики
 • Зосередження уваги на тому, що краще для спільноти
 • Демонстрація співпереживання по відношенню до інших членів спільноти

Приклади неприпустимої поведінки до інших учасників:

 • Використання виразів і зображень сексуального характеру, небажана увага сексуального характеру чи вислови
 • Тролінг, образливі/принизливі коментарі або персональні чи політичні випади
 • Публічні чи приватні домагання
 • Тролінг, образливі/принизливі коментарі або персональні чи політичні випади
 • Оприлюднення приватної інформації інших осіб, наприклад поштової чи електронної адреси, без явної на те згоди
 • Інша поведінка, яка обґрунтовано може вважатись недоречною в професійному оточенні

Наші обовʼязки

Модератори Гільдії несуть відповідальність за розʼяснення стандартів прийнятної поведінки, і від них очікується належне і справедливе виправлення у відповідь на будь-які випадки неприйнятної поведінки. Модерат``ори Гільдії несуть відповідальність та мають право вилучати, змінювати або відхиляти коментарі, коміти, код, зміни у вікі, записи та інший вклад в проект, що не відповідає Кодексу поведінки, чи блокувати тимчасово або назавжди будь-якого учасника за його поведінку, якщо вони вважають такі дії недоцільними, загрозливими, образливими або шкідливими.

Сфера застосування

Цей Кодекс поведінки застосовується як в середині проекту, так і публічно, коли особа представляє проект або його спільноту. Приклади представлення проекту або його спільноти включають використання офіційної адреси електронної пошти, публікації в соцальних мережах від імені проекта, або виступи на онлайн чи оффлайн подіях в якості представника проекту. Способи представництва можуть бути уточнені супроводжувачами проекта.

Застосування

Про випадки образливого або іншого неприпустимого поводження можна повідомити, надіславши листа до команди проекта за адресою info@itguild.org.ua. Всі скарги будуть розглянуті та перевірені, що призведе до реакції, що вважається необхідною і доцільною відповідно до обставин. Команда проекту зобовʼязується зберігати конфеденційність позивача. Інші деталі щодо правозастосування можуть оприлюднюватись окремо. Модератори Гільдії, які не дотримуються або порушують Кодекс поведінки, можуть зіткнутися з тимчасовими або постійними наслідками, які визначені членами керівництва проекту.